Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Nasza filozofia

Natura przede wszystkim

Podarcis muralis

W firmie Drakonis, głęboko wierzymy, że prawdziwa wolnosć pochodzi wprost z natury. Dlatego właśnie dokładamy wszelkich starań, aby tworzyć terraria, które nie są jedynie domem dla Państwa zwierząt, ale także częścią natury samej w sobie.

Wewnętrzne dekoracje tworzone są naszą oryginalną techniką wytwarzania pięknych formacji skalnych, które łączą realizm, niewielką wagę i funkcjonalność. Pozwala nam to na tworzenie jaskiń, basenów, wodospadów i innych dekoracji zarówno wbudowane w całą kompozycję tła strukturalnego, lub umieszczone oddzielnie.

 

Jakość ponad ilość

Nigdy nie poddaliśmy się modzie na prostotę i masową produkcję. Od zawsze dostarczamy naszym klientom terraria i dekoracje charakteryzujące się szczegółowym i solidnym wykonaniem, o niezmiennie wysokim poziomie jakości. Proces produkcji jest kontrolowany na każdym etapie, tak, aby mieć pewność, że dostarczony produkt spełnia Państwa oczekiwania.

Girl thumb

Nasza misja

Iguana On Tree Naszą misją jest wzniesienie terrarystyki na inny, wyższy poziom – w szczególności poprzez jej popularyzowanie, a także dzielenie się naszą wiedzą na temat zwierząt egzotycznych. Równie ważnym dla nas celem jest kontynuowanie produkcji terrariów, które są tak samo doskonałą dekoracją jak obecnie akwaria.

Większość terrariów dostępnych na rynku jest zaskakująco niskiej jakości. Czasami wyglądają ładnie, ale po dokładniejszym obejrzeniu, albo po dłuższym czasie użytkowania można zauważyć, że pewne rzeczy nie są do końca takimi jakimi być powinny. Czasem jest to materiał, który nie wytrzymuje wysokiej wilgotności, a czasem po prostu irytujący dostęp do kryjówek (w których również trzeba często sprzątać, tak!). Najczęściej jednak są to po prostu niskiej jakości produkty tworzone przez ludzi, którzy traktują terraria jak zwykłe meble.


Zawsze wierzyłem, że misja jest ważniejsza od człowieka. – Rick Perry


W firmie Drakonis rozważamy każdy szczegół oddzielnie. Przed przystąpieniem do produkcji tła strukturalnego, jego początkowy projekt musi być zaakceptowany. Dopiero po tym możemy rozpocząć długotrwały i dokładny proces tworzenia tła. Projekt rozmieszczenia i kształtu wszelkich elementów dekoracyjnych jest weryfikowany przez pracowników odpowiedzialnych za budowę terrariów i głównego dekoratora, do którego należy ostateczna decyzja, czy projekt zostanie zaakceptowany. Dzięki takiemu podejściu, mamy pewność że terrarium będzie spełniało wszystkie zasady funkcjonalności i będzie się wyróżniało wysoką jakością.

Dbamy o zwierzęta, a więc nie zaniżamy wymagań odnośnie rozmiarów terrariów. Niemcy są w tej kwestii najbardziej dojrzałym krajem – wystarczy porównać opinie dotyczące minimalnych rozmiarów terrariów dla wybranych gatunków jakie pojawiają się na polskich forach/stronach internetowych z ich niemieckimi odpowiednikami. Gwarantujemy, że będą Państwo zdziwieni jak bardzo się one różnią. Wynika to między innymi z tego, że w Polsce zaniża się wymagania, aby dostosować je do możliwości finansowych polskich terrarystów. Niestety dzieje się to kosztem zwierząt.

Ludzie wciąż krzywdzą zwierzęta. Tym łatwiej o niedopatrzenie, jeżeli mamy do czynienia ze zwierzętami z poza naszego naturalnego klimatu. Zwierzęta egzotyczne wymagają specjalnej opieki, obszernej wiedzy i przede wszystkim świadomości jak bardzo różnią się one od tradycyjnie hodowanych w domach zwierząt. Wiele błędów wynika z braku podstawowej wiedzy jak powinno wyglądać prawidłowo zaprojektowane terrarium (odpowiednie naświetlenie UV, wilgotność powietrza, temperatura, odpowiednia ilość kryjówek itd.).

Wierzymy, że jedynie traktowanie terrarium jako elementu natury umożliwia naszym zwierzętom spokojne i zdrowe życie dając nam, ludziom wielką radość z obserwowania tego mikroklimatu. Pragniemy pokazać innym jak piękną i jednocześnie odpowiedzialną pasją może być terrarystyka.