Zadzwoń do nas: +48 535 390 562
image image

Terrarium dla agamy brodatej (Pogona vitticeps)


Opis terrarium

Terrarium o wymiarach 120/45/50 cm (długość/głębokość/wysokość) wykonane ?pod klucz? z myślą o hodowli agamy brodatej. Terrarium zostało bogato wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do hodowli stepowej jaszczurki, a także w elementy dodające estetyki i automatyzujące proces opieki nad terrarium. Prawa ściana terrarium została przeszklona, aby zwiększyć możliwość obserwacji jaszczurki.

Jako ogrzewanie posłużyła żarówka emitująca promienie podczerwone nie widziane przez zwierzęta o mocy wystarczającej do ogrzania wnętrza. W ramach oświetlenia zostały zamontowane żarówki halogenowe i świetlówka emitująca promienie UV o współczynniku emisji 10.0.

Wewnątrz została wykonana ścianka strukturalna będąca imitacją piaskowca ? odpowiednio usytuowana półka skalna służy zarówno jako wyspa ciepła jak i kryjówka. W całą strukturę wkomponowana została sztuczna roślinność, oraz nocne oświetlenie LED w kolorze niebieskim.

Zarówno element grzejący jak i oświetlenie są podłączone pod specjalistyczny sterownik terrarystyczny odpowiadający za automatyczne utrzymywanie temperatury na odpowiednim poziomie i za włączanie i wyłączanie oświetlenia o odpowiedniej porze. Diody LED podłączyliśmy pod włącznik światła, aby zapewnić możliwość manualnego załączania oświetlenia nocnego wedle uznania.

W zestawie dodatkowo znalazł się korzeń, wodospad oraz podłoże w postaci piasku.

Objętość: 270 l

Kontakt z agentem

  • Jeśli są Państwo zainteresowani podobnym terrarium, prosimy o kontakt.