Zadzwoń do nas: +48 535 390 562
image image image image

Terrarium dla agamy brodatej (Pogona vitticeps)


Opis terrarium

Terrarium zostało zaprojektowane z myślą o hodowli jednego osobnika agamy brodatej. Jako oświetlenie posłużyła świetlówka kompaktowa emitująca promienie UV o współczynniku dopasowanym do warunków pustynnych/stepowych oraz punktowe żarówki halogenowe, które odpowiadają również za ogrzanie terrarium. Jako oświetlenie nocne zastosowana została żarówka nocna o mocy dopasowanej do rozmiaru terrarium.

W ramach wystroju została wykonana ścianka strukturalna na tylnej i bocznych ścianach, całkowicie odporna na intensywne działanie szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak wysokie temperatury, czy promieniowanie UV, które po kilku miesiącach/latach potrafi wykończyć wiele materiałów stosowanych do produkcji tradycyjnych ścianek do terrarium. Ścianka wykonana jest w stylu pustynnym, a więc jest wierną imitacją piaskowca o zbliżonej fakturze i wyglądzie ? jest natomiast znacznie lżejsza od swojego naturalnego odpowiednika, dzięki czemu nie ma problemu z przeniesieniem terrarium.

Na tło strukturalne składają się liczne półeczki umiejscowione w specjalnie dobranych miejscach pod żarówkami grzewczymi w różnych odległościach, tworząc tzw. ?wyspy ciepła? różniące się wysokością osiąganej temperatury maksymalnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu jaszczurka może wybierać odpowiednie miejsce w zależności od tego, ile ciepła w danej chwili potrzebuje. W dalszy skład wystroju wchodzi sztuczna roślinność, kryjówka wkomponowana w ściankę strukturalną, korzeń, oraz miseczka na wodę.

Objętość: 588 l

Kontakt z agentem

  • Jeśli są Państwo zainteresowani podobnym terrarium, prosimy o kontakt.