Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Boa dusiciel (Boa constrictor)

boa_constrictor

Terrarium dla boa dusiciela (Boa constrictor)

Boa dusiciel (Boa constrictor) jest jednym z najbardziej popularnych węży hodowlanych, jednak polecany jest raczej zaawansowanym terrarystom ze względu na swoje duże rozmiary. W warunkach terraryjnych boa dusiciele osiągają najczęściej około 2,5 ? 3 m.

Występowanie

W naturze boa dusiciele zamieszkują głównie lasy równikowe ze względu na sprzyjające im temperatury i wilgotność, ale spotyka się je również na terenach pół pustynnych. Zamieszkuje północną, środkową i południową Amerykę, oraz Wyspy Karaibskie.

Wielkość terrarium

Minimalne rozmiary terrarium dla pojedynczego osobnika wynoszą 100/70/120 cm przy układzie dł/szer/wys. Należy jednak pamiętać, że im większe terrarium, tym lepiej dla węża.

Temperatury, oświetlenie i warunki panujące w terrarium

Temperatura w terrarium powinna w dzień wachać się w różnych miejscach od 25°C do 31°C pod promiennikiem może dochodzić do 35°C, zaś w nocy nie powinna przekraczać 24°C. Najlepszym sposobem zapewnienia odpowiedniej temperatury w terrarium jest ogrzewanie żarówkami. Jest to sposób najbardziej zbliżony do naturalnego działania słońca. Wystrój i warunki powinny być typu tropikalnego. Wilgotność powinna być utrzymywana na poziomie 60-75% podczas dnia, nocą jednak powinna wzrastać do około 80-90%.

Wymagane wyposażenie terrarium

Obowiązkowo w terrarium dla boa dusiciela powinny się znaleźć kryjówki i basen dopasowane do wielkości węża. Kryjówki powinny być całkowicie zaciemnione i jak najciaśniejsze, byle by tylko wąż się w nich zmieścił. Równie ważnym elementem wystroju są konary, lub cokolwiek innego, po czym wąż mógłby się wspinać.

 

Zdjęcia w artykule użyczyła: Monita