Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Gekon Toke (Gekko gecko)

gekko_geckoTerrarium dla gekona toke (Gekko gecko)

Gekon toke (Gekko gecko) jest jednym z największych przedstawicieli rodziny gekonowatych. Dorasta do 35-40 cm długości z czego połowa to jego ogon. Podobnie jak inne gekony jest jaszczurką aktywną w nocy. W swoich ojczystych krajach uważany jest za zwiastun szczęścia.

Występowanie

W naturze gekony toke zamieszkują wilgotne tereny lasów w Azji. Często spotyka się je również na terenach zamieszkałych przez ludzi.

Wielkość terrarium

Dla dorosłego osobnika minimalnymi wymiarami terrarium są 60/50/80 cm przy układzie dł/szer/wys. Przy większej ilości osobników należy zainwestować w odpowiednio większe terrarium.

Temperatury, oświetlenie i warunki panujące w terrarium

Temperatura panująca w terrarium w czasie dnia powinna wachać się od 26°C do 30°C, przy czym pod promiennikiem może dochodzić nawet do 40°C. Nocą powinna spadać do 22-25°C. Terrarium powinno być oświetlane w cyklu 12h, zwykłymi żarówkami, które pomogą również utrzymać odpowiednią temperaturę w terrarium. Wilgotność powinna wynosić około 70%.

Wymagane wyposażenie terrarium

Niezbędne w terrarium gekona toke są kryjówki, co najmniej dwie. Dobrym rozwiązaniem może być odpowiednio uformowana ścianka ze szczelinami, do których gekony bedą w stanie się wcisnąć. Dodatkowo konary z dziuplami i odpowiednia roślinność urozmaici życie naszemu zwierzęciu. Nie można również zapomnieć o umieszczeniu w terrarium miseczki z zawsze czystą wodą.

 

Zdjęcia użyczyła: Monika Tomala