Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Rzekotka zielona (Hyla cinerea)

Terrarium dla rzekotki zielonej (Hyla cinerea)

Rzekotka zielona (Hyla cinerea) jest małym płazem o smukłej budowie ciała. Nazywana jest również rzekotką złocistą. Jest ona dośc odpornym gatunkiem dobrym dla początkujących terrarystów.

Występowanie

Rzekotki zielone zamieszkują południowo-wschodnie tereny Stanów Zjednoczonych ? Florydę, Virginię, Maryland, Delaware, Północną i Południową Karolinę, Georgię, Alabamę, Luizjanę i Mississippi.

Wielkość terrarium

Dla haremu rzekotek zielonych (3 samice + 1 samiec) w zupełności wystarczy terrarium o rozmiarach 40/40/50 cm przy układzie długość/szerokość/wysokość.

Temperatury, oświetlenie i warunki panujące w terrarium

Temperatura w dzień powinna się utrzymywać na poziomie 22-28°C, w nocy zaś powinna spadać do 18-20°C. Woda w zbiorniku powinna mieć temperaturę pokojową czyli około 24°C. Najlepszym sposobem zapewnienia odpowiedniej temperatury w terrarium jest ogrzewanie żarówkami. Jest to sposób najbardziej zbliżony do naturalnego działania słońca. Wilgotność powinna być utrzymywana na poziomie 60-80%. Dobrze jest umieścić w terrarium basen, który ułatwi utrzymanie wilgotności na odpowiednim poziomie.

Wymagane wyposażenie terrarium

W terrarium rzekotek należy umieścić konar, po którym będą mogły się wspinać oraz bujną roślinność, aby jak najbardziej odwzorować ich naturalne środowisko. Obowiązkowo w terrarium musi się znaleźć miseczka z czystą wodą, lub jakiś większy zbiornik wodny zapewniający przy okazji większą wilgotność.