Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Doradztwo w wyborze terrarium

Witamy w Drakonis

W trosce o dobro zwierząt, oferujemy Państwu bezpłatne doradztwo przy wyborze odpowiedniego terrarium dla danych gatunków. W firmie Drakonis panuje przekonanie, że dzielenie się wiedzą jest rzeczą piękną i wierzymy, że w ten sposób jesteśmy w stanie zapobiegać sytuacjom w których zwierzęta są przetrzymywane w nieodpowiednich, szkodliwych warunkach.

Po co mi terrarium?

Naszym życzeniem jest uświadamianie jak bardzo wymagające są zwierzęta egzotyczne. Należy pamiętać, że nie mogą być one przetrzymywane bezpośrednio w mieszkaniu lub w źle zaprojektowanym terrarium. Jest wiele ku temu powodów. Niektóre z nich to:

  • nieodpowiednia wilgotność powietrza – zwierzęta tropikalne zamieszkują obszary ze znacznie wyższą wilgotnością powietrza niż ta panująca w naszych domach, biurach. Zbyt niska wilgotność może powodować problemy z linieniem, oddychaniem itp. W ostateczności może prowadzić do śmierci zwierzęcia.
  • nieodpowiednia temperatura – wiele zwierząt cierpi z powodu zbyt niskiej temperatury. Musimy pamiętać, że gady i płazy są zwierzętami zmiennocieplnymi w przeciwieństwie do ludzi, którzy są stałocieplni. To oznacza, że ich organizmy są bardziej wrażliwe na zmiany temperatury niż my i muszą być przetrzymywane w warunkach utrzymujących stały zakres temperatur w ciągu dnia i nocy.
  • łatwość ucieczki – zwykle nie doceniamy zwierzęcych umiejętności ucieczki z terrarium. Nawet najmniejsza szczelina, która nie wydaje nam się być niczym groźnym, może być świetną okazją dla węża czy jaszczurki. Jeżeli decydujemy się przetrzymywać tego typu zwierzęta bezpośrednio w domu, trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później ukryją się w nieosiągalnym dla nas miejscu lub nawet wykradną się z domu.
  • możliwość zranienia – Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko trzymania zwierząt bezpośrednio w domu. Na rynku znajdziemy bardzo dużo źle zaprojektowanych terrariów, których używanie może potencjalnie prowadzić do poważnych zranień zwierząt. Dotyczy to przede wszystkim bardzo popularnych ostatnio “wysp ciepła”, których temperatury nie są odpowiednio dostosowane i powodują oparzenia. Inny przykład to nieodpowiednio dobrane żarówki, które mogą powodować te same problemy. Ludzie mają tendencję do ignorowania tych drobnych szczegółów myśląc, że zwierzęta nie dotkną żarówki jeżeli jest ona zbyt gorąca. Niestety poziom odczuwania ciepła przez gady czy płazy jest inny od naszego i często to zwierzęca ciekawość jest silniejsza.

Terrarium choice consultant

Darmowe konsultacje

Nasi agenci są zawsze do Państwa dyspozycji. Dostarczą oni Państwu niezbędnej wiedzy i informacji potrzebnych do złożenia zamówienia.

Jeśli mieliby Państwo ochotę skorzystać z konsultacji, bądź chcieliby Państwo upewnić się w jakiejkolwiek kwestii dotyczącej zamówienia, prosimy skontaktować się poprzez formularz kontaktowy.

Czas oczekiwania na odpowiedź to zwykle mniej niż 24h. Dokładamy wszelkich starań, aby odpowiednie informacje dotarły do Państwa jeszcze tego samego dnia.

Istnieje również możliwość kontaktu poprzez wizytę w naszym biurze w centrum Łodzi. Dostępna jest mapa jak do niego dotrzeć.


Stopień rozwoju cywilizacji wyraża się stosunkiem człowieka do zwierząt. – Mahatma Gandhi