Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Wąż hieroglifowy (Coelognathus radiatus)

Terrarium dla węża hieroglifowego (Coelognathus radiatus)

Wąż hieroglifowy (Coelognathus radiatus) jest niesamowicie ciekawie ubarwionym wężem, lecz należy do jednych z bardziej agresywnych gatunków. Poleca się go doświadczonym hodowcom, którzy chcą się sprawdzić w hodowli czegoś groźniejszego od zbożówki.

Występowanie

W naturze węże hieroglifowe zamieszkują tereny położone do 1400 m n.p.m. Można je spotkać zarówno w lasach deszczowych jak i na suchych terenach.

Wielkość terrarium

Minimalne wymiary terrarium dla węża hieroglifowego wynoszą 90/50/60 cm przy układzie dł/szer/wys. Oczywiście jeśli tylko istnieje taka możliwość, terrarium powinno być większe ze względu na spore rozmiary dorosłego węża (do 2m).

Temperatury, oświetlenie i warunki panujące w terrarium

Temperatura w dzień powinna oscylować w granicach 24-30°C, zaś nocą powinna spadać do około 22 °C. Wilgotność powinna być utrzymana na poziomie 75%. Wąż najbardziej aktywny jest w nocy i o świcie , więc oświetlenie nie musi być bardzo mocne. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę w terrarium, najlepiej używać żarówek lub emiterów ciepła.

Wymagane wyposażenie terrarium

Niezbędnym wyposażeniem w terrarium każdego węża jest kryjówka, w której bedzie mógł się schować w ciągu dnia. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem pomocnym w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności jest zamontowanie basenu. Wąż ten lubi się wspinać, więc powinniśmy mu zapewnić jak najwięcej ku temu możliwości poprzez zamontowanie półek, konarów czy ścianki umożliwiającej wspinaczkę.