Zadzwoń do nas: +48 535 390 562

Wąż królewski (Lampropeltis getula)

lampropeltis_getulaTerrarium dla węża królewskiego (Lampropeltis getula)

Wąż królewski osiąga średnie rozmiary, rzadko się zdarza, by przekroczył wielkość 160 cm. Charakteryzuje się najczęściej czarnym kolorem ciała z białymi plamami i głową o owalnym kształcie. Jak większość węży, prowadzi nocny tryb życia co utrudnia obserwowanie jego zachowania.

Występowanie

W naturze węże królewskie zamieszkują tereny Stanów Zjednoczonych. Można je także spotkać w niektórych północnych rejonach Meksyku.

Wielkość terrarium

Minimalne rozmiary terrarium dla węża królewskiego wynoszą 90/50/50 cm (przy układzie długość/szerokość/wysokość). Jeśli jednak jest taka możliwość, należy pomyśleć o większym terrarium, tym bardziej jeśli chcemy hodować więcej niż jednego osobnika.

Temperatury, oświetlenie i warunki panujące w terrarium

Terrarium oświetlamy w cyklu 12-godzinnym. Temperatura powinna wynosić od 25 do 34°C w różnych miejscach w terrarium, aby wąż miał miejsce do wygrzewania się, a w razie gdyby było mu za ciepło, żeby znalazł miejsce nieco chłodniejsze. Nie ma potrzeby dodatkowego nawilżania terrarium, ponieważ pokojowa wilgotność w zupełności wystarczy.

Wymagane wyposażenie terrarium

W terrarium węża królewskiego nie może zabraknąć baseniku z wodą o wielkości węża, aby w każdej chwili wąż mógł się w nim zanurzyć. Tuż po pojemniku z wodą, najważniejszą rzeczą w terrarium jest kryjówka, najlepiej więcej niż jedna. Może to być cokolwiek, byle tylko zapewniło wężowi możliwość ukrycia się w zacienionym miejscu. Terrarium warto również wyposażyć w jakiś konar, po którym wąż chętnie będzie się wspinał.

 

Zdjęcia w artykule użyczył: Avarusherum